کلبه من

فواید نقاشی برای بزرگسالان

عمومی

۱۵ اسفند ۱۴۰۰ 249 بازدید
کلبه من

فواید نقاشی برای بزرگسالان

باتوجه به سبک زندگی این روزها،استرس و عدم تمرکز گریبان گیر خیلی از افراد شده است،مقاله ای را برای آشنایی بیشتر با فواید رنگ آمیزی و نقاشی برای بزرگسالان ترجمه کردم،خلاصه ای از نکاتش را برایتان شرح میدهم.

داشتن یک سرگرمی خلاق مانند نقاشی ، ذهن شما را قوی نگه می دارد و کیفیت زندگی شما را بهبود می بخشد. در اینجا چند مزیت بزرگ نقاشی آورده شده است که ممکن است سلامت روحی و جسمی شما را بهبود ببخشد.

  1. التیام دهنده استرس : یک برون ریزی احساسی مانند نقاشی به ذهن فرد اجازه می دهد تا آرام شود.وقتی افراد از طریق نقاشی،چیز زیبایی(در رنگ آمیزی کردن،زیبایی صرفا در ترکیب رنگ های مورد علاقه شما خلاصه میشود و خلق زیبایی آسان تر است) خلق می کنند،خلاقیت موجب تسکین فشار روحی و کاهش استرس میشود.
  2. تقویت حافظه:نقاشی ذهن را از طریق تجسم و انتقال و اجرای مفاهیم تقویت می کند،علاوه بر این موجب تقویت حافظه با بکارگیری سلول های خاکستری قشر مغز میشود. افرادی که از مهارت های خلاق مانند نوشتن و نقاشی استفاده می کنند،در سنین بالاتر کمتر دچار از دست دادن حافظه می شوند.
  3. نقاشی مهارت های حل مسئله را افزایش می دهد:یک هنرمند به طور مفهومی می اندیشد تا هنگام نقاشی مفهوم مورد نظرش را منتقل کند ، آنها از مهارتهای “تفکر انتقادی” استفاده می کنند. یافتن راه حل، به ایجاد مهارتهای مهم حل مسئله کمک می کند. فکر کردن در خارج از عرف برای یک نقاش یک مهارت کاربردی میشود و مفاهیم را در قالب رنگ و اشکال منتقل میکند.
  4. رشد عاطفی را پرورش می دهد:بروز احساسات از طریق خلق آثار هنری برای بسیاری از نقاشان تجربه مفیدی است. هنگامی که یک هنرمند احساسات خود را از طریق کارهای هنری خود بیرون می زند ، با تحلیل روانشناختی این آثار می توان عواملی را که باعث ایجاد خلق و خوی متفاوت می شوند ارزیابی و درک کرد. نقاشی اغلب نوعی ترمیم، از طریق بیان انتزاعی احساسات است.
  5. خوش بینی را افزایش میدهد:نقاشی محیطی آرام و باز را فراهم می کند که در آن هنرمندان برای کشف خلاقیت خود احساس امنیت می کنند و رویکرد خوش بینانه تری به زندگی را تجربه می کنند.خلق آثار هنری جذاب بصری که دیگران آن را تحسین می کنند ، به نقاش احساس غرور و خوشبختی در کار می دهد که به افزایش عزت نفس کمک می کند و افراد را به یادگیری مهارت های جدید ترغیب می کند.

در آخر،اگر دوست دارید به نقاشی بعنوان یک روش موثر برای رسیدن به آرامش نگاه کنید،کافیست از یک کتابفروشی،کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان بخرید و با یک ترکیب رنگ چشم نواز،یک اثر هنری خلق کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *